Deze website is bedoeld voor bezoekers van 18 jaar en ouder. Ben je 18 jaar of ouder?
Wij gebruiken cookies om het gebruik van deze website te analyseren. Privacy verklaring
Château Buera is een jong wijnhuis in de Kachetische appellatie Napareuli, op de linkeroever van de rivier de Alazani, aan de voet van de Grote Kaukasus. Het hoort bij het vijfsterrenresort Lopota Lake Resort & Spa en combineert wijnbouw met gastvrijheid en wijntoerisme. Het wijnhuis werkt kleinschalig en biologisch en maakt zowel traditionele qvevri-wijnen als wijnen in roestvrij staal en Frans eiken. De combinatie van Georgische en Europese technieken is kenmerkend voor Château Buera.

Het wijnhuis werd in 2018 opgericht door Goga (Giorgi) Maisuradze. Hij was ook de oprichter van het Lopota-resort en heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van het toerisme in Kachetië. Maisuradze zag al vroeg het grote potentieel van Georgische wijn. Zijn doel was om Georgische reservewijnen van topkwaliteit te maken, met minimale ingrepen in wijngaard en kelder, en met aandacht voor zeldzame inheemse druivenrassen. Na zijn overlijden in 2021 nam zijn familie het wijnhuis over.
Het wijnhuis begon als onderdeel van het resort, maar is uitgegroeid tot een zelfstandig merk dat zowel in Georgië als in het buitenland bekendheid geniet. Het gebouw werd in 2018 voltooid, en dat jaar was ook de eerste oogst. Het is opvallend vormgegeven, in een stijl die klassieke kasteelarchitectuur combineert met moderne elementen, met torentjes en een monumentale dubbele trap. De wijnmakerij ligt onder het restaurant van het resort, dat uitkijkt over de wijngaarden en de Kaukasus. De dagelijkse leiding ligt bij een team van jonge wijnmakers, met Vakho Khutsaidze als wijnmaker.
Het imposante Lopota-resort ligt aan het meer van Lopota en wordt omringd door bossen en bergen. Het resort beslaat 60 hectare. De wijngaarden van Château Buera liggen vlak bij de wijnmakerij, in de microzone Napareuli, op een helling op het noorden met een alluviale, steenachtige bodem. Het wijnhuis heeft ongeveer 5 hectare eigen wijngaarden, maar plant nog steeds aan.
Het klimaat wordt bepaald door de nabijheid van de Kaukasus, die de koude noordenwind tegenhoudt. Het meer van Lopota zorgt bovendien voor verkoelende briesjes. Napareuli is iets koeler en droger dan de appellaties verder naar het oosten, zoals Kvareli. De wijngaarden zijn sinds 2024 biologisch gecertificeerd, en vanaf de oogst van 2025 is het grootste deel van de productie biologisch.
Château Buera werkt met Georgische druiven als Saperavi, Rkatsiteli, Mtsvane, Kisi en Khikhvi, aangevuld met Franse rassen als Cabernet Sauvignon, Merlot en Chardonnay. In de kelder combineert Château Buera drie methoden. Een deel van de wijnen wordt op traditionele wijze gemaakt in qvevri. Voor frisse witte wijnen gebruikt het wijnhuis roestvrijstalen tanks met temperatuurcontrole. Afhankelijk van de oogst en de gewenste stijl kiest de wijnmaker voor wilde of geselecteerde gisten. Voor de mousserende wijnen koopt Château Buera druiven met meer zuur in uit West-Georgië, omdat de zuren in Kachetië daarvoor meestal te laag zijn.
Het assortiment bestaat uit twee lijnen. De Buera-lijn omvat frisse wijnen om jong te drinken, gemaakt in roestvrij staal of qvevri. De Reserve-lijn is gemaakt om te rijpen. Deze wijnen gisten en rijpen eerst ongeveer zes maanden in qvevri en gaan daarna één tot twee jaar op Franse eikenhouten vaten, gevolgd door minstens een jaar rijping op fles. Het visitekaartje van het wijnhuis is de Saperavi Reserve.
Het wijnhuis is een populaire bestemming voor wijntoerisme. Bezoekers kunnen proeverijen volgen, in de oogsttijd helpen bij de pluk en de wijnen proeven in het restaurant, waar de chef hedendaagse versies van klassieke Georgische gerechten maakt. We hebben momenteel drie wijnen van Château Buera in ons assortiment. Je kunt onze wijnen van Château Buera hier bekijken.
Als je meer wilt weten over dit wijnhuis dan vind je hier de link naar de eigen website van Château Buera.
Druivenrassen
Alle druiven Duitse druiven Franse druiven Griekse druiven Hongaarse druiven
Wijnlanden
Algerije Argentinië Armenië Bosnië Brazilië Bulgarije
Kroatië Libanon Luxemburg Marokko Moldavië Montenegro Noord-Macedonië
Informatie
© AndereWijn 2008 - 2026. Teksten of beelden mogen niet zonder onze toestemming worden hergebruikt.
